گرانترین تندیس های دنیا – قسمت اول

ابتکار هنرمندان در دنیا باعث خلق آثار شگفت انگیزی شده است که علاقمندان برای داشتن این آثار در بسیاری از حراجی‌ها به قصد تصاحب ، شرکت می‌کنند.

۱. «مرد اشاره‌گر» کاری از «آلبرتو جاکومتی»

 

«آلبرتو جاکومتی» نقاش و مجمسه‌ساز نامدار سوئیسی با چهار مجسمه فروخته شده در حراجی‌های سراسر جهان، گران‌ترین هنرمند مجسمه‌ساز دنیای هنر به شمار می‌رود.

موزه شهر ولفسبورگ آلمان گنجینه‌ای از آثار مجسمه ساز نامدار سوئیسی را در خود جای داده است. این مجسمه ساز سوئیسی در خلق آثار در اندازه‌های کوچک بسیار تبحر داشت.

برخی، وی را مهمترین و برجسته‌ترین تندیس ساز قرن بیستم می‌دانند که کارهایش الهام بخش بسیاری از پیکرتراشان و مجسمه‌سازان بوده است. عبور از سبک رئالیسم و خلق آثار انتزاعی از مهم ترین ابتکار این هنرمند محسوب می‌شد. این مجسمه ساز سوئیسی در خلق آثارش به ابعاد مجسمه‌هایش توجه ویژه‌ای داشت و همین دقت باعث شد آثار وی جزو گرانترین مجسمه‌ها در جهان باشد.

در ماه مه سال ۲۰۱۵ یکی از مجسمه های برنزی جاکومتی به حراج گذاشته شد. این اثر به مدت ۴۵ سال در مجموعه شخصی که اثر «ارابه» قرار داشته، نگهداری می‌شد. این مجسمه با قیمت بی سابقه ۱۴۱.۳ میلیون دلار فروخته شد و رکورد گرانترین مجسمه فروخته شده در حراجی‌ها را از آن خود کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
WhatsApp chat